10
آزمايش اسلامپ

این آزمایش با هدف تعیین روانی بتن آماده توسط مرکز بتن ایران صورت می‌گیرد.

08 اردیبهشت 1399
بتن آماده چیست ؟

بتن به عنوان پر تولیدترین ماده صنعتی در جهان می باشد که انواع و اقسام مختلفی دارد. ساختار بتن مجموعه ای از ذرات شن و ماسه به وسیله چسبی متشکل از سیمان و آب بهم متصل شده اند که این مواد به نسبت مشخصی با هم مخلوط میشوند، این میزان مشخص طرح اختلاط نام دارد که بر اساس فرمول و محاسب معین می‌گردد 

09 اردیبهشت 1399
ابر روان کننده

ابر روان کننده ، افزودنی مایع بر پایه پلی کربوکسیلات اتر میباشد. ابر روان کننده بتن ، کاهنده بسیار قوی آب اختلاط بتــن می باشد و افزاینده بسیار قوی کارایی بتـن با عملکرد بالا بوده و به نحو چشمگیری پخش شدن ذرات سیمانی را بهـبود می بخشد.

08 اردیبهشت 1399
بتن آماده

بتن به عنوان پر تولیدترین ماده صنعتی در جهان می باشد که انواع و اقسام مختلفی دارد

08 اردیبهشت 1399
ترمیم موضعی بتن

ترمیم موضعی بتن محصولي آماده مصرف است که بصورت پودری بر پایه پلیمر به همراه سیمان  کانی ها و فیلرهای لازم توليد شده است و پس از مخلوط شدن با آب به نسبت‌ لازم بمنظور تسطيح سطوح و در نهايت ايجاد قشر واترپروف و ضدآب جهت نفوذ ناپذير شدن سطوح بتني و سيماني بكار مي‌رود.

08 اردیبهشت 1399
تخریب بتن

تخریب بتن فرآیند برش، جداسازی و حذف کنترل شده بتن است. 

08 اردیبهشت 1399
ترمیم کننده اپوکسی

ترمیم کننده بتن با توجه به شرایط ناحیه ی مورد ترمیم انتخاب می گردد.

08 اردیبهشت 1399
افت بتن (انقباض)

افت بتن (انقباض) افت بتن پديده اي است كه ازلحظات شروع گيرش بتن آغاز ودر طول زمان سخت شدن ادامه مي يابد.

08 اردیبهشت 1399
بتن اصلاح شده با لاتکس

“بتن اصلاح شده با لاتکس” (LMC)، که به بتن پلیمری با سیمان پرتلند نیز موسوم است، همان بتن با سیمان پرتلند معمولی است که معمولا از جایگزین کردن یک لاتکس (امولسیون پلیمر) به جای بخشی از آب بتن ساخته می شود.

08 اردیبهشت 1399
درز انقباض (جمع شدگي) بتن

معمولاً بتن، تحت جمع‌شدگي خميري و خشك شدگي قرار مي‌گيرد و چنانچه جمع‌شدگي تحت قيد قرار بگيرد، بتن احتمالاً ترك مي‌خورد .

08 اردیبهشت 1399
ترک بتن

انواع ترک در بتن ممکن است فقط ظاهری یا نشانه‌ای از یک تنش سازه‌ای مهم، فقدان مقاومت و دوام سازه یا نشان دهنده وسعت خرابی و حجم بیشتری از مشکلات باشند‌.

08 اردیبهشت 1399
08 اردیبهشت 1399
بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یا بتن نمابه بتن هایی گفته می شود که به صورت بلند مدت یا میان مدت نما بوده و سطح بتن سطح نهایی کار بوده و بر روی آن پوشش و یا مصالح دیگری اجرا نمی گردد.

08 اردیبهشت 1399
چسب‌ بتن

یکی از افزودنی های پر اهمیت صنعت بتن، چسب بتن است. چسب بتن نوعی پلیمر امولوسیونی است که مقاومت خمشی و کششی و دوام بتن،گچ و آهک را افزایش می دهد ولی مهم‌ترین خاصیت چسب بتن‌ افزایش چسبندگی بتن است .

09 اردیبهشت 1399
مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی به متریال هایی گفته می شود که از آن ها در احداث و تولید سازه های مختلف استفاده می شود. 

09 اردیبهشت 1399
پودر سخت کننده بتن

پودر سخت کننده بتن محصولی است که بصورت خشکه پاشی بر روی سطوح تازه بتنی اجرا می شود پودر سخت کننده بتن حفاظتی مداوم در برابر ضربه و سایش را ایجاد میکند

09 اردیبهشت 1399
پودر بندکشی

پودر بندکشی به عنوان یک و ملات یا بتن خشک آماده تعریف می‌شود که تنها با افزودن آب به آن آماده می‌شود و می‌توان از آن برای بستن درز بین کاشی و سرامیک و یا سایر مصالح ساختمانی مانند آجر و سنگ مورد استفاده قرار داد. 

09 اردیبهشت 1399
آنتی باکتریال

فن آوری آنتی باکتریال در برابر طیف وسیعی از باکتری‌ها و میکروب‌ها ازجمله: Staphylococcus aureus, pseudomonas aeruginosa, E.coli, Campylobacter, Listeria, Salmonella, MRSA موثر است.

09 اردیبهشت 1399
چسب خمیری

چسب کاشی خمیری ( پلیمری ) جهت کلیه مراحل نصب کاشی و سرامیک محصولات نوین تولید و به بازار عرضه شده است که مزایا و خصوصیات ویژه ای را حاصل می کنند. 

09 اردیبهشت 1399
خمیر بندکشی آب بند

بندکشی کاشی و سرامیک یکی از ارکان اصلی کاشیکاری می باشد و علاوه بر پر نمودن فضای خالی بین درزهای کاشی و سرامیک ، می تواند موجب زیبایی بیشتر ، آب بندی و... گردد .

09 اردیبهشت 1399
افزودنی های پلیمری

مستربچ پلیمر کامپاند شده ای است كه در آن پودر رنگ (پیگمنت) ویا افزودنی‌های دیگر در یك رزین پایه ادغام شده‌اند. مستربج ها اغلب به صورت دانه‌(گرانول) تهیه می شوند اما گاهی به‌ صورت كپسول (پریل) نیز تهیه می شوند.

09 اردیبهشت 1399
غلظت دهنده بتن

 افزودنی ملات بتن جهت کاربرد عالی ملات بدون جمع شدگی با غلظت تنظیم شده و چسبندگی بیشتر به سطح می باشد.

09 اردیبهشت 1399
فیلرها یا پرکننده ها

به مجموعه مواد با پایه ی معدنی ، سنتزی و آلی که با درصدهای بالای 5 درصد به پلیمر افزوده می شود به صورت کلی پرکننده می گویند. هدف از استفاده از پرکننده ها در درجه ی اول ، کاهش قیمت می باشد. 

09 اردیبهشت 1399
افزودنی اصلاح کننده ضربه

مستربچ های اصلاح کننده و مقاوم ساز در برابر تنش های ضربه های محیطی به کارمی روند. این محصول حاوی مود معدنی در ابعاد نانو به منظور افزایش استحکام، سفتی(modulas)وهمچنین مقاومت در برابر پیشرفت ترک به کار می رود.

09 اردیبهشت 1399
امولسیون

عایق امولسیونی قیری یا پوشش امولسیونی ، مایعی ویسکوز بصورت امولسیون است که بصورت خالص و یا ترکیب با آب روی سطح اجرا می شود. وظیفه اصلی عایق امولسیونی جلوگیری از نفوذ املاح و یون های مخرب شیمیایی داخل خاک به بتن می باشد.

09 اردیبهشت 1399
گروت

گروت (grout) ترکیبی از ماسه،سیمان،آب و گروهی از افزودنی ها می باشد.

09 اردیبهشت 1399
سنگدانه ها

سنگدانه ها در بتن معمولا حدود 70 درصد از حجم بتن را تشکیل می دهند و بسیاری از ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی بتن به سنگدانه ها ارتباط دارد. از این رو نقش سنگدانه ها در بتن از نقطه نظر ویژگی ها، طرح اختلاط و مسائل اقتصادی حائز اهمیت می باشد و یکی دیگر از علت های اصلی آن واکنش شیمیایی با سیمان و تشکیل ماده یکنواخت و با مقاومت زیاد است.

09 اردیبهشت 1399
دانه بندی

دانه بندی در اصطلاح عبارت است از توزیع دانه های سنگدانه که از طريق جدایش به کمک الک تعیین می شود. اندازه دانه های سنگدانه با استفاده از الک های توری سیمی با سوراخ های مربعی تعیین می شود.

09 اردیبهشت 1399
روان کننده بتن

ماده افزودنی روان کننده بتن یک محصول کارآمد و مقرون به صرفه بر پایه لیگنوسولفونات می باشد که به دلیل حصول به کارایی و کاهش آب بتن به طرح اختلاط بتن افزوده می شود.

09 اردیبهشت 1399
فوق روان کننده بتن

فوق روان کننده بتن با کاهش آب بتن باعث صرفه جویی در مصرف سیمان و سادگی عمل تراکم و اختلاط بتن می گردد. فوق روان کننده ها در مقایسه با روان کننده ها دارای اثر قوی تری هستند. 

09 اردیبهشت 1399
پلی کربوکسیلات

پلی کربوکسیلاتها نسل سوم از روان کننده های بتن هستند که به عنوان یک فوق روان کننده در بتن به کار میروند. مهمترین تفاوت این روان کننده با روان کننده کاهنده آب مقدار کاهش آبی است که استفاده از این افزودنی ممکن می سازد.

09 اردیبهشت 1399
آزمایش اسلامپ بتن

اسلامپ بتن (یا ملات) یا مخروط اسلامپ وارونه به وسیله یک آزمایش نسبتا ساده و با استفاده از ابزار فوق العاده ساده ای تعیین می شود.

09 اردیبهشت 1399
اپوکسی آنتی الکترواستاتیک

هدف از اجرای کفپوش آنتی استاتیک کانداکتیو، هدایت و تخلیه الکتریسیته ساکن موجود در محیط به چاه ارت استفاده می باشد.

09 اردیبهشت 1399
دیرگیر کننده و زودگیر کننده بتن

استفاده از زودگیر کننده ها عموما در بتن ریزی در شرایط هوا سرد و شاتکریت صورت می‌گیرند.

09 اردیبهشت 1399
زودگیر بتن پودری

ماده افزودنی زودگیر کننده بتن پودری و یا به عبارتی دیگر زود سخت کننده بتن ، جهت تسریع گیرش اولیه و نهایی بتن و دستیابی به مقاومت های فشاری زودرس ، به مخلوط بتنی افزوده می شود.

09 اردیبهشت 1399
زودگیر بتن مایع

زودگیر کننده سیمان و بتن بر پایه سیلیکات سدیم می باشد که موجب تسریع گیرش سیمان در دوغاب سیمانی و بتنی می شود. زودگیر بتن مایع سختی بتن را اصلاح نموده و همچنین مقاومت نفوذپذیری ملات و بتن را در برابر آب افزایش می دهد. 

09 اردیبهشت 1399
افزودنی های کاهنده آب ( کاهش دهنده آب ) در بتن

کاهنده های آب در بتن نوعی از افزودنی های بتن هستند که پیش از بتن ریزی به بتن اضافه می شوند. 

09 اردیبهشت 1399
واترپروف پودری بتن

واترپروف پودری بتن محصولی است کارآمد بر پایه اسیدهای چرب که حاوی مواد پر کننده خلل و فرج بتن و مواد دافع آب می باشد. واتر پروف پودری طی واکنش با ترکیبات حاصل از هیدراسیون سیما در داخل منافذ و حفره ها جاری شده و نقش دافع آب و رطوبت را به عهده می گیرد. 

09 اردیبهشت 1399
واتر پروف مایع بتن

واترپروف مایع بتن محصولی فرموله شده از روان کننده ها و اسیدهای چرب غیر آلی می باشد. که برای آب بند نمودن ونفوذناپذیر ساختن انواع بتن ،‌ ملات بنایی و دوغاب کاری مناسب می باشد. 

09 اردیبهشت 1399
قوام دهنده های بتن

پلاستیت افزودنی آماده مصرفی است که برای افزایش ویسکوزیته بتن به کار می‌رود. با استفاده از این محصول آب انداختگی کنترل شده و بنابراین مقاومت بتن دربرابر جداشدگی افزایش می یابد و نهایتاً بتن ریزی را تسهیل می‌کند.

09 اردیبهشت 1399
پودر میکروسیلیس

پودر میکروسیلیس یا دوده سیلیسی محصولی پودری به رنگ خاکستری است که محصول فرعی کوره های قوس الکتریکی در جریان تولید آلیاژهای فروسیلیس می باشد.

09 اردیبهشت 1399
ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس یا میکروسیلیس ژل شده یا مکمل بتن نوعی افزودنی بتن اصلاح شده پیشرفته بر پایه روانسازهای بتن، ‌میکروسیلیس، سیلیس و الیاف پلی پروپیلن می باشد. ژل میکروسیلیس یا مکمل بتن برای ساخت انواع بتن توانمند،‌ بتن آب بند، ‌بتن نفوذ ناپذیر و بتن با دوام مورد استفاده قرار میگیرد.

09 اردیبهشت 1399
رزین

رزین ترکیبی طبیعی یا مصنوعی است که بسیار چسبناک است و تحت شرایطی سخت می شود. معمولاً در الکل قابل حل است اما در آب حل نمی شود. 

09 اردیبهشت 1399
آب بندی بتن

به کارگیری افزودنی های بتنی به دلیل اهمیت دوام سازه های بتنی و همچنین تاثیر مستقیم و غیر مستقیم کاهش نفوذپذیری بتن بر دوام بتن باعث رواج به کار گیری آن شده است. 

09 اردیبهشت 1399
ملات آب بند یا ملات چسبنده

سیستم آب بندی مطمئن و دائمی سطوح بتنی و یا مواد سیمانی برای کنترل رطوبت، نشت و یا فرار آب است. 

09 اردیبهشت 1399
پلاستر

پلاستر یک لایه پوششی اضافی است که بر روی بخش‌های مختلف ساختمان مانند دیوارها، ستون‌ها، سقف، کف ساختمان و سایر بخش‌های ساختاری آن به کار برده می‌شود و هدف اصلی آن پوشش دادن و محافظت از ساختار دیوار است. 

09 اردیبهشت 1399
آبگریز و سخت کننده کف‌ بتنی

 آبگریز و سخت کننده کف‌های بتنی بر پایه سیلیکاتی و بدون حلال می‌باشد. این محصول مقاومت سایشی سطح را بالا می‌برد و همچنین جذب آب سطح را نیز به شدت تقلیل می‌دهد. همچنین مقاومت سطح در برابر مواد شیمیایی، هیدروکربن‌ها و اسیدهای ضعیف را نیز بهبود می‌بخشد.

09 اردیبهشت 1399
اشباع کننده

اشباع کننده پوشش محافظتي بر پايه پليمر اكريليك و عاري از حلال است كه بمنظور افزايش مقاومت جوي و ممانعت از نفوذ آلودگي و تغيير ظاهر سطح در سطوح خارجي و نماي ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد.

09 اردیبهشت 1399
عایق آب بندی بتن

پوششی دو جزئی بر پایه ترکیبات شبه سیمانی اصلاح شده و اکرلیک ، سوپر الاستیک ، مناسببرای  آب بندی و محافظت سطوح بتنی و پلاستردر سطوح داخلی و خارجی تحت فشار  می باشد.

09 اردیبهشت 1399
رزین های ضد آب کننده

این مواد یک نوع محافظ پایه آبی و یا واتر پروف کننده سطوح می باشد که جهت آب گریزی و نفوذ ناپذیری آب بر روی سنگهای طبیعی وآجر و سیمانکاری استفاده می شود

 

09 اردیبهشت 1399
عایق الاستومری

امروزه در صنعت تاسیسات،استفاده از عایق الاستومری جهت عایق کاریِ سیستم کانال های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایش- سرمایش از قبیل لوله های سرد و گرم ، مخازن ،قطعات و اتصالات و همچنین کانال های هوارسان و در صنایعی از قبیل تاسیساتِ ساختمانی ،صنعتی ،نفت ،گاز و پتروشیمی به دلایل زیست محیطی و بهداشتی بودن و راندمان بالا و جلوگیریِ بیشتر از افت انرژی و سهولت در نصب و تقلیل زمانِ نصب به امری اجتناب ناپذیر و متداول مبدل گشته است.

09 اردیبهشت 1399
ملات ترمیمی بتن

از مواد ترمیم سازه های بتنی می توان به ملات های ترمیم کننده آماد اشاره کرد. این ملات به خصوص در تعمیرات های خاص و با ابعاد کوچک و یا دارای شرایط اجرایی و بهره برداری خاص کاربرد زیادی دارند. 

09 اردیبهشت 1399
ملات یا پودر کاسماتیک

مناسب جهت پوشش هر نوع درز و ترک در کف یا دیوار و قوس و شکم در دیواره های نما