جدیدترین کف پوش‌های بتنی

تاریخ انتشار : 1400/06/06

زمانی که صحبت از داشتن ظاهر و مقاوم می‌شود اولین موردی که به ذهن می‌رسد، هزینه‌ی بالای اجرای چنین طرحی است. در حقیقت بسیاری از افراد تصور می‌کنند که کاربرد سازه‌های متفاوت در ساختمان، چه به منظور زیباسازی و چه به منظور تقویت دوام ساختمان، کار هزینه‌بری بوده و به همین دلیل نیز به دنبال چنین مصالحی نمی‌روند. با این وجود، پیشرفت علوم مهندسی به بشر این امکان را داده‌است تا با استفاده از متریالی که بیشترین تأثیر را بر دوام دارند، اقدام به زیباسازی ساختمان و حتی محیط شهری نماید. کف پوش بتنی یکی از مهم‌ترین سازه‌هایی است که امروزه به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از کف پوش بتنی می‌تواند هر دو نیاز ذکرشده یعنی زیبایی و دوام را برای افراد فراهم نماید به همین دلیل نیز امروزه طرح‌ها و انواع مختلفی از آن به وجود آمده‌است. با توجه به این موضوع، در ادامه‌ی این مقاله به بررسی نکات مرتبط با کف پوش‌های بتنی و جدیدترین انواع آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

کف پوش بتنی چیست؟

زمانی که در خیابان قدم می‌زنید، با موزاییک‌هایی مواجه می‌شوید که دارای طرح‌های متنوعی هستند؛ همچنین زمانی که در خانه‌ی خود هستید، پوشش مشخصی برای کف زمین انتخاب کرده‌اید. کف پوش بتنی نیز با توجه به این موارد ساخته شده‌است. کف پوش بتنی به طور کلی شامل سطحی است که از جنس بتن است. این سطح، به صورت صاف و مسطح بوده و استفاده از آن برای تأمین زیبایی و مقاومت کف زمین بسیار کارآمد است. در حقیقت به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که بتن دارد، امروزه این مدل کف پوش به انتخاب اول افراد برای استفاده در معماری تبدیل شده‌است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در ارتباط با استفاده از کف پوش بتنی وجود دارد آن است که این مدل کف پوش دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی است که همین موضوع باعث می‌شود تا مانند سایر سازه‌های دیگر نباشد و عمر و دوام بالای داشت باشد. همچنین به دلیل وجود بتن در این مدل کف پوش، نفوذ آب در آن، بسیار نادر است.

 

مزایای استفاده از کف پوش بتنی

همانطور که ذکر شد، کف پوش بتنی به دلیل مواد سازنده‌ای که در خود دارد به عنوان یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای کفسازی معابر و خانه‌ها شناخته می‌شود. عمده‌ی مزیت‌های کف‌پوش بتنی به دلیل بتنی است که در آن مورد استفاده قرار گرفته‌است. کف پوش بتنی نیازمند مراقبت سخت و پیجیده‌ای نیست و به دلیل بتن موجود در آن معمولا طول عمر بسیار بالایی دارد. از طرف دیگر، خاصیت بتنی باعث شده تا بتوان طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی را برای کف پوش بتنی ایجاد کرد که این موضوع باعث آزادی بیشتر شما در حین انتخاب کف پوش خواهد شد. همچنین به دلیل وجود بتن در کف پوش بتنی، می‌توانید از وجود یک عایق گرما در خانه‌ی خود مطمئن شوید. از طرف دیگر استفاده از این مدل کف پوش باعث می‌شود تا صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌های خود انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از کف پوش بتنی در خانه‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا به ساده‌ترین شیوه و در کم‌ترین زمان ممکن اقدام به تمیز کردن آن نمایید.

همچنین در نظر داشته باشید که می‌توانید برای مشاهده رنگ و کف پوش دو جزئی بر پایه اپوکسی بدون حلال جهت کف و دیوارها از اینجا وارد شده و برای تهیه آن با ما تماس بگیرید.

 

انواع جدید کف پوش بتنی

همانطور که ذکر شد، کف پوش بتنی دارای انواع متنوعی است که هر کدام دارای طرح و ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. به دلیل کاربردهای زیادی که کف پوش بتنی دارد، طی چندین سال اخیر، شاهد توسعه‌ی این مدل از کف پوش‌ها بوده‌ایم؛ به همین دلیل نیز امروزه انواع جدید کف پوش بتنی بسیار زیاد هستند. با توجه به این موضوع، در ادامه به معرفی مهم‌ترین کف پوش‌های بتنی جدید می‌پردازیم.

1. کف پوش بتنی پیش ساخته

برای استفاده از این مدل کف پوش نیاز است تا در وهله‌ی اول سایز و ابعاد بستر مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنید و سپس اقدام به خریداری نمایید چرا که این کف پوش‌ها از قبل ساخته شده‌اند و دیگر امکان تغییر در ابعاد آن‌ها وجود ندارد. مزیت چنین کف پوشی آن است که سرعت اجرای بالایی دارد.

 

2. کف پوش وان بتن

کف پوش وان بتن یکی از انواع رنگارنگ و متنوع کف پوش بتنی است که از ترکیب بتن و سنگ رودخانه به وجود آمده‌است. نکته‌ی مهمی که باید در رابطه با این کف پوش بدانید آن است که کف پوش وان بتن به دلیل داشتن افزودنی‌های بتن، از مقاومت بالایی بهره‌مند است.

 

3. کف پوش بتنی پازلی

استفاده از کف پوش بتنی پازلی به دو روش تر و خشک مقدور است. دلیل این کار آن است که در این مدل از کف پوش بتنی، فشرده کردن مواد با استفاده از ویبراتور مخصوصی صورت می‌گیرد. این مدل از کف پوش‌ها را معمولا به شکل پازل و در کنار هم به کار می‌برند به همین دلیل نیز استفاده از چنین کف پوش‌هایی ظاهر زیبایی به محیط می‌دهد.

 

4. کف پوش پلیمری

نام دیگر این مدل کف پوش، موزاییک پلیمری است. در این مدل، کف پوش بتنی از پلیمر خودمتراکمی تشکیل شده‌است که به افراد این امکان را می‌دهد تا در دماهای بسیار پایین‌تر از صفر درجه نیز از آن بهره‌ببرند. دلیل مقاومت بالایی که در کف پوش پلیمیری وجود دارد آن است که در ساختار آن علاوه بر پلیمر، از نوعی رزین مخصوص نیز استفاده شده‌است که باعث شده تا مقاومت اجزای تشکیل‌دهنده‌ی این کف پوش بتنی افزایش یابد. همچنین رنگ‌دانه‌های مخصوصی نیز در کف پوش پلیمری وجود دارد که مقاومت کفپوش را نسبت به انواع اشعه‌های خورشید مانند فرابنفش افزایش می‌دهد.

 

5. کف پوش بتنی پیاده رو

همانطور که می‌دانید کف پوش‌هایی که در مکان‌های عمومی به کار گرفته می‌شوند باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند. کف پوش بتنی پیاده رو یا پرسی یکی از مناسب‌ترین کف پوش‌هایی است که در سطح دنیا برای کف‌سازی پیاده رو مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل این کار آن است که مقاومت سایشی کف پوش بتنی پیاده رو بسیار بالا می‌باشد.

 

سخن آخر

همانطور که ملاحظه کردید، انواع مختلفی از کف پوش‌های بتنی وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند. از آن جایی که استفاده از کف پوش بتنی در خانه‌ها و محیط‌های عمومی بسیار مقرون به صرفه است، انواع گوناگونی از آن به وجود آمده‌است به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خرید کف پوش بتن، بر انواع آن مسلط شوید. از همراهی شما متشکریم. می‌توانید برای تهیه انواع کف پوش‌های بتنی با ما تماس بگیرید.

همرسانی :