پوشش محافظتی میلگردها در برابر خوردگی و لایه اتصالی لایه‌های قدیم به ملات ترمیمی

کد محصول :RC-STM

 

RC-STM

پوشش محافظتی میلگردها در برابر خوردگی و لایه اتصالی لایه‌های قدیم به ملات ترمیمی

Protective coating of rebars against corrosion and bonding layer of old layers to repair mortar

 

شرح محصول

RC-STN، یک محصول تک جزئی و پایه سیمانی اصلاح شده با پلیمر، جهت محافظت از میلگردها در برابر خوردگی و نیز عامل اتصال بتن قدیم به ملات می‌باشد.

 

کاربرد محصول

 • محافظت از میلگردهای فولادی موجود در بتن در برابر خوردگی
 • لایه اتصال دهنده بتن با ملات ترمیمی

 

مزایای محصول

 • چسبندگی عالی به سطوح فولاد و بتن
 • مقاومت مکانیکی بالا
 • اجرای آسان
 • نفوذناپذیری بالا نسبت به آب و کلراید
 • محافظت از سطح در برابر نفوذ آب و رطوبت

 

خصوصیات شیمیایی محصول

Component A Epoxy Resin

Component B Epoxy Hardener

Content

Gray

Color

> 30 N/mm2

Compressive Strength (TS EN 196)

> 1.5 N/mm2 (on concrete)

> 1.0 N/mm2 (on steel)

Adhesion on Concrete

+5°C to +30°C

Application Temperature

60 minutes

Pot Life

28 days

Drying Time

3214.10.90.00.00

HS Code

 

 

 

روش استفاده محصول

آماده سازی سطح بتنی

سطح باید خشک و از کلیه مواد ضعیف، گرد و غبار، روغن قالب، رنگ، گل و هر گونه موادی که باعث ضعف در چسبندگی می‌شود، عاری گردد. برای این امر باید از سیستم ساب یا و ایربرس های مکانیکی یا الکتریکی استفاده کرد. کلیه بتن‌های سست و آلودگی‌ها می‌بایست از سطح حذف گردد. قبل از اجرا سطح باید در حالت اشباع و بدون آب اضافه باشد.

 

 

آماده سازی سطح فلزی

سطح باید خشک و از کلیه مواد ضعيف، گرد و غبار، روغن قالب، رنگ، گل و هر گونه موادی که باعث ضعف در چسبندگی می‌شود، عاری گردد. برای این امر باید از سیستم سندبلاست استفاده نمود.

روش اجرا

۲۵ کیلو گرم از محصول RC-STN می‌بایست با ۵٫۵ تا ۶ لیتر آب اضافه کرد و با استفاده از میکسر دور پایین به مدت ۴ دقیقه مخلوط تا محصولی همگن ایجاد شود. سپس مخلوط را به مدت ۴ دقیقه به حال خود را رها کرده و مجدداً به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط نموده و با استفاده از برس، غلطک و یا سیستم پاشش بر روی سطح اجرا کنید.

محافظت از میلگردها در برابر خوردگی

RC-STN به ضخامت ۱ میلیمتر با استفاده از برس یا اسپری بر روی سطح میلگردها اجرا می‌گردد. پس از گذشت ۴ نت ۵ ساعت لایه دوم با همان ضخامت بر روی سطح اعمال می‌گردد. پس از گذشت ۴ تا ۵ ساعت، می‌توان اقدام به اجرای ملات ترمیمی نمود.

پرایمر اتصال بتن و ملات ترمیمی

RC-STN به ضخامت ۱ میلیمتر با استفاده از برس یا اسپری بر روی سطح بتن اجرا می‌گردد. اگر نفوذپذیری سطح بتن زیاد باشد پس از گذشت ۳ تا ۴ ساعت لایه دوم را اجرا نماید. ملات ترمیمی باید در مدت ۳۰ دقیقه از زمان اعمال RC-STN (پیش از خشک شدن سطح) در محل اجرا شود.

مقدار مصرف محصول

55/1 کیلوگرم پودر خشک برای تهیه ۱ لیتر مخلوط مورد نیاز می‌باشد. به عنوان پر ایمر، برای هر مترمربع 5/1 تا ۲ کیلوگرم پودر خشک مورد مصرف قرار می‌گیرد.

بسته بندی محصول

کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی

 

شرایط و عمر نگهداری

 • ۱۲ ماه در بسته بندی اولیه و اصلی.
 • در محیط خشک و دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود. در برابر حرارت زیاد و یخبندان محافظت گردد.
 • مدت زمانی نگهداری، در بسته بندی اولیه و در شرایط مناسب، ۱۲ ماه می‌باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مرکز بتن ایران تماس حاصل نماید.

 

پاکسازی تجهیزات

تجهیزات و لوازم استفاده شده باید بلافاصله پس از استفاده با آب شستشو شود. در صورت خشک شدن ملات بر روی تجهیزات پاکسازی صرفاً به روش‌های مکانیکی میسر خواهد بود.

 

هشدارها و محدودیت‌ها

 • ملات آماده شده حداکثر ۶۰ دقیقه در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و ۴۰ تا ۴۵ دقیقه در دمای ۳۰ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار گیرد ممکن است در تماس با پوست زیان آور باشد از اجرا در شرایط بارندگی و یخبندان اجتناب گردد.
 • پس از اجرا، تا خشک شدن کامل، در برابر یخ زدگی، باران، تردد و رطوبت شديد محافظت شود از اعمال ملات در دمای کمتر از ۵ درجه سانتیگراد و بیش از ۳۵ درجه سانتیگراد خودداری نمایید.

 

نکات ایمنی

 • از تماس با چشم و پوست خود داری شده و پس از استفاده دست‌های خود را شستشو دهید. در صورت تماس با چشم، پوست و یا بلعیده شدن، سریعاً به پزشک مراجعه شود و یا به بخش ایمنی دیتا شیت مراجعه گردد.
 • درب ظرف را زمانی که استفاده نمی‌گردد بسته و به دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

 

همرسانی :