ماستیک پایه قیری اصلاح شده مقاوم نفتی

کد محصول :MC-SQ145

 

MC-SQ145

ماستیک پایه قیری اصلاح شده مقاوم نفتی

High performance hot poured fuel resistant eleatomeric joint sealant

 

شرح محصول

ماستیک MC-SQ145 درزگیری است بر پایه کولتار پلیمری وفیلرهای مخصوص که به صورت گرم ریخته می‌شود و در برابر حلالهای نفتی مقاوم می‌باشد.

 

کاربرد محصول

  • درزهای انبساطی بتنی در باند و محوطه فرودگاه‌ها و پارکینگ‌ها، کف پمپ بنزينها، گاراژها و تعمیرگاه‌ها (آشیانه هواپیما)، كف انبارهای سوخت، روغن و تجهیزات نظامی، تصفیه خانه‌های نظامی

 

مزایای محصول

  • مقاوم در برابر سوخت هواپیما
  • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
  • چسبندگی بالا بدون نیاز به پرایمر
  • مقاوم در برابر نفت، گریس، روغن و انواع سوخت
  • مقاوم در برابر محیطهای گرمسیری

 

خصوصیات شیمیایی محصول

وزن مخصوص (کیلوگرم بر لیتر)

35/1

رنگ

مشکی

برگشت پذیری

۶۵ تا ۷۰ درصد

روندگی

در ۷۵ درجه سانتیگراد ندارد.

نقطه نرمی

حداقل ۸۰ درجه سانتیگراد

قابلیت تحرک

۱۵ درصد

 

 

روش استفاده محصول

مشخصات درز

حداقل عمق درز می‌بایست ۱۰ میلیمتر باشد برای درزهای انبساطی نسبت عرض به عمق ۱ به 5/1 می‌باشد. برای درزهای اجرایی نسبت عرض به عمق ۱ به 5/2 می‌باشد.

 

طریقه مصرف

سطح زیر کار می‌بایست عاری از هرگونه چربی، گرد و غبار و رطوبت باشد. برای این کار می‌توان از فشار باد و برس سیمی استفاده نمود؛ سپس ماستیک را در یک دیگ دو جداره و به طور غیر مستقیم حرارت می‌دهیم و مدام آن را به هم می‌زنیم تا دمای آن زیاد بالا نرود درجه حرارت لازم برای سیالیت ماستیک ۱۶۰ درجه سانتیگراد می‌باشد.

 در صورت در دسترس نبودن دیگ دو جداره می‌توان از حرارت دادن روغن و کنترل مداوم دمای آن و قراردادن ظرف دیگری درون مخزن روغن و استفاده از حرارت غیر مستقیم جهت اعمال حرارت به ماستیک بهره جست.

 

توجه

اجرای ماستیک می‌بایست در دمای بالاتر از ۴۵ درجه سانتیگراد و در شرایط جوی خشک و بدون وزش باد انجام پذیرد. دمای ماستیک در زمان ریخته شدن درون درز می‌بایست در حدود ۱۴۰ درجه سانتیگراد باشد درزها باید به صورت همسطح پر شوند و حد تلرانس آن نباید بیشتر از 3 میلیمتر در سطح زیر کار باشد همچنین ماستیک MC-SQ145 باید به نحوی ریخته شود که ایجاد حباب نگردد.

 

استاندارد

 ASTM-D-3569

 

شرایط و عمر نگهداری

نامحدود می‌باشد.

 

نکات ایمنی

از تماس با پوست و چشمها خودداری گردد. MC-SQ145 محتوى هیچ ماده خطرناکی نمی‌باشد. برای آگاهی بیشتر به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تأییدیه فنی

تمام محصولاتی که توسط مرکز بتن ایران عرضه می‌گردد، مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می‌باشد.

 

همرسانی :