پوشش اپوکسی 100 جامد با مقاومت شیمیایی بالا

کد محصول :FF-E2000

 

FF-E2000

پوشش اپوکسی 100 جامد با مقاومت شیمیایی بالا

solid epoxy coating with high chemical resistance

 

شرح محصول

 پوشش FF-E2000 بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمین فرموله شده، چسبندگی بسیار خوبی به سطوح بتنی، فلزی، سنگ و ... دارد. این پوشش به دلیل خواص مکانیکی و شیمیایی ایده آل، برای تمامی سطوحی که در معرض شوینده‌های شیمیایی، مواد ضدعفونی کننده و مواد شیمیایی (بازها و اسیدهای معدنی) اکثر حلال‌ها، گازوئیل، بنزین، آب، روغن‌ها و نمک‌ها قرار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به دارا بودن مقاومت فشاری و سایشی بسیار بالا و دارا بودن خواص آنتی باکتریال در صنایع مختلف از جمله بیمارستان‌ها، کارخانجات دارویی، صنایع بسته بندی، صنایع بهداشتی و کشتارگاه ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پوشش کاملاً آنتی داست می‌باشد. همچنین از این پوشش می‌توان برای آب بندی محافظت سطوح فلزی و بتنی در برابر مواد شیمیایی، حلال‌های نفتی و اسیدهای ضعیف استفاده نمود.

 

خصوصیات شیمیایی محصول

شید رنگ

طوسی، در سایر شیدها قابل ارائه است.

نسبت اختلاط

A/B = 100/18

دانسیته مخلوط

1/5 ± 0/1 gr/cm3

جامد وزنی دو جزء

100 درصد

جامد حجمی دو جزء

100 درصد

زمان خشک شدن

سطحی ۵ ساعت

عمقی ۲۴ ساعت

نهایی 5 تا 7 روز

ضخامت فیلم خشک

حداقل ۱ میلی متر

مکانیزم سخت شدن

واکنش شیمیایی بین اجزاء

 

 

روش استفاده محصول

با توجه به اهمیت نسبت اختلاط اجزا و تأثیر آن بر کیفیت محصول، دو جزء A و B را با هم مخلوط کرده به مدت ۵ دقیقه توسط همزن مناسب به هم می‌زنیم تا یکنواخت شود پوشش آماده شده را روی سطح مورد نظر ریخته و توسط کاردک شانه‌ای به طور یکنواخت روی سطح پخش می‌کنیم. حباب‌های ریز ناشی از هم زدن را با استفاده از ابزار حباب گیر خارج می‌نماییم. این عمل ۳ بار به فاصله زمانی ۲۰ دقیقه انجام می‌گیرد. حداکثر زمان مجاز اعمال بعد از اختلاط اجزا، ۵ دقیقه می‌باشد.

 

استاندارد

  • AWWA - C210
  • BS-6920

  

شرایط و عمر نگهداری

یکسال تحت شرایط استاندارد

 

وسایل و تجهیزات اجرا

همزن دستی با قدرت مناسب، کاردک شانه‌ای، غلطک حباب گیر، لیسه، کفش با زیره میخ دار

 

 

نکات ایمنی

توصیه می‌گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال این رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ایمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زیاد شستشو گردد. این رنگ اشتعال زا بوده و بایستی از حرارت، جرقه و شعله دور نگه داشته شود.

 

تأییدیه فنی

تمام محصولاتی که توسط شرکت مرکز بتن ایران عرضه می‌گردد، مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می‌باشد.

همرسانی :