میان بولت آب بند

کد محصول :COVER BOLT

 

COVER BOLT

میان بولت آب بند

Bolt bottle cover

 

شرح محصول

میان بولت آببند، در سازه‌هایی مانند استخر، مخازن آب و فاضلاب، رسوبگیرها و زیر زمین‌ها و ...، که نیازمند آب بندی به لحاظ بهره برداری می‌باشند به کارگیری تدابیر لازم آب بندی در حین ساخت از اهمیت بالایی برخودار است. چرا که در صورت عدم لحاظ این تدابیر یا تصمیمات لازم، برای تأمین خواسته‌ها می‌تواند فرآیند بازسازی و آب بندی ثانویه مورد نیاز باشد که خود نیازمند هزینه‌های بیشتر و صرف انرژی و زمان می‌باشد. از این رو همواره باید در این زمینه دقت نمود که سخت گیری‌های لازم صورت گیرد.

از جمله مشکلات بولت های آب بند چدنی می‌توان به هزینه بالا، سختی در نصب و وزن بالا اشاره کرد. از این رو امروزه در سطح دنیا برای این امر از کاور بولت های آب بند پلاستیکی استفاده می‌شود. این سیستم که در حال حاضر به علت پتانسیل‌های بالای کیفی و اقتصادی در سطح دنیا رواج زیادی داشته در ایران نیز در بسیاری از پروزه های استخر و تصفیه خانه آب و فاضلاب استفاده و به کارگیری آن در رو به گسترش می‌باشد.

 

 

مزایای محصول

 1. اقتصادی بودن- حداقل تا ۵ برابر کاهش هزینه‌های آب بندی
 2. قابلیت تنطیم کارگاهی از نظر طول
 3. آب بندی صد درصدی
 4. بدون خوردگی
 5. سهولت نصب
 6. وزن پایین

 

میان بولت های آب بند پلاستیکی متشکل از قطعات زیر می‌باشند:

 • مخروطی: ۲ عدد در هر میان بولت
 • رابط: ۲ عدد در هر میان بولت
 • لوله آجدار پی وی سی: یک عدد با توجه به طول
 • آب بند کننده لاستیکی ساده: ۱۰ عدد در هر میان بولت
 • آب بند کننده لاستیکی لبه دار: ۲ عدد در هر میان بولت

میان بولت آببند پلاستیکی با توجه به داشتن قطعات مونتاژی ساده، به راحتی می‌تواند در طول‌های مختلف تولید شود. در طراحی قطعات آن در بخش رابط میان بولت (به صورت دندانه دار) و لوله PVC به صورت مضرس شده در نظر گرفته شده است که درگیری خوبی با بتن داشته باشد. نکته قابل توجه در مورد این محصول این است که به لحاظ ساخته شدن قطعات اصلی از مواد اولیه پلی ونیل کلراید (P.V.C) هیچ گونه واکنشی با بتن انجام نمی‌دهد.

 

شرایط و عمر نگهداری

در محیط سرپوشیده و با لحاظ شرایط انبار داری و در بسته بندی اولیه تا ۲۴ ماه قابل استفاده می‌باشد.

 

خدمات فنی

بخش فنی مرکز بتن ایران در جهت استفاده صحیح از مواد خود، آماده همکاری و انجام خدمات می‌باشد.

 

همرسانی :