روغن آزاد کننده قالب بر پایه رزین‌های مصنوعی

کد محصول :OIL-RZ46

 

OIL-RZ46

روغن آزاد کننده قالب بر پایه رزین‌های مصنوعی

Solvent based chemical release properties

 

شرح محصول

 OIL-ORZ46 روغن آزاد کننده قالب بر پایه رزین‌های مصنوعی می‌باشد که برای استفاده روی سطوح قالب قبل از بتن ریزی و به منظور سهولت در باز کردن قالب به کار می‌رود. پس از باز کردن قالب سطح نهایی بتن یکنواخت، نرم و صاف خواهد بود ضمن اینکه حباب‌های سطحی نیز کاهش می بایند.        OIL-ORZ46 به شکل یک لایه بسیار نازک روی سطوح قالب پاشیده می‌شود.

 

کاربرد محصول

OIL-ORZ46 برای اجرا در روی سطوح چوبی، تخته چند لا، فولاد و پلاستیک فشرده فرموله شده است که می‌بایستی قبل از بتن ریزی پاشیده شود تا قالب به راحتی باز گردد.

 

مزایای محصول

  • چون محتوى مواد ضد زنگ می‌باشد از زنگ زدگی قالب‌های فلزی جلوگیری و هیچ گونه اثر سویی بر روی قالب‌ها ندارد و در نتیجه بتن ساخته شده سطحی بسیار تمیز خواهد داشت.
  • پس از مصرف هیچگونه چربی بر روی بتن باقی نمی‌گذارد و در نتیجه با هر نوع اندود دیگری روی بتن چسبندگی داشته و جدا نخواهد شد.
  • قابل استفاده با هر نوع سیمان رنگی می‌باشد.
  • کفراژها را محافظت می‌نماید.
  • مانع دفع بخار آب از سطح بتن نخواهد شد.

 

خصوصیات شیمیایی محصول

نوع

مایع

رنگ

زرد روشن

وزن مخصوص

9/0 گرم در سانتیمتر مکعب

مقدار کلر

فاقد کلر

درجه انجماد

۱۰- درجه سانتیگراد

درجه اشتعال

۶۶ + درجه سانتیگراد

 

 

روش استفاده محصول

  • قبل از ریختن و بلافاصله پس از باز کردن و تمیز کردن قالب برای هر بار بتن ریزی، سمپاش های سبک باغبانی بهترین وسیله برای پاشیدن OIL-ORZ46 می‌باشند. سعی کنید درجه آن به گونه‌ای تنظیم شود که یک لایه بسیار نازک پاشیده شود. از مصرف زیاد آن پرهیز گردد. استفاده از قلم مو نیز مناسب است ولی توجه شود که فقط یک پوشش نازک روی سطح باقی بماند و روغن‌های اضافی پاک گردد.
  • اگر تمامی روغن‌ها در اولین اجرا جذب سطوح چربی نو گردد لازم است یک بار دیگر از پاشیدن روغن تکرار شود به طوریکه قبل از بتن ریزی سطوح قالب چرب باشد.
  • در صورتی که قالب نو نباشد لازم است پیش از اعمال OIL-ORZ46 کلیه مواد اضافی قبلی از سطح آن زدوده گردد.

 

پوشش دهی

پوشش دهی OIL-ORZ46 به ازای هر لیتر ۱۰ تا ۴۰ متر مربع می‌باشد که بستگی به صاف بودن سطح دارد.

توجه: استفاده مکرر OIL-ORZ46 بر روی سطوح چوبی نتایج تدریجی بهتری خواهد داشت زیرا با اشباع شدن آنها از روغن به راحتی آزاد می‌شوند OIL-ORZ46 را می‌توان روی سطوح چوبی که قبلاً به روغن قالب‌های دیگر آغشته شده‌اند نیز مصرف نمود.

 

مراقبت از وسایل کار

باقیماندن OIL-ORZ46 در پیستولت و یا سمپاش مانعی ندارد، ولی در برخی از وسایل ممکن است واشرهای لاستیکی در تماس مداوم با این محصول نرم شوند.

 

 

 

 

بسته بندی محصول

OIL-ORZ46 در ظرفهای ۲۰ و ۲۱۰ لیتری عرضه می‌شود

 

شرایط و عمر نگهداری

  • این محصول را در محیط سرپوشیده و به دور از تابش خورشید و دمای زیاد نگهداری نمائید. عمر مفید آن در صورتیکه در ظروف باز نشده نگهداری شود دو سال خواهد بود.
  • عدم توجه به روش انبارداری مناسب باعث آسیب دیدگی محصول و یا ظرف آن می‌شود.

 

عملکرد

OIL-ORZ46 با سیمان واکنش داده و بتن را از سطح قالب جدا می‌سازد. در نتیجه سطح بتن که با لایه‌ای از OIL-ORZ46 تماس دارد پس از باز کردن قالب یکنواخت، نرم و صاف خواهد بود.         OIL-ORZ46 تأثیر منفی بر خواص بتن ندارد، چنانچه در مقادیر پیشنهاد شده مصرف شود باعث عدم چسبندگی داخلی اجزای بتن نمی‌شود.

 

تأییدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت مرکز بتن ایران عرضه می‌گردند، مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می‌باشد.

همرسانی :