فوق روان کننده کسب مقاومت سريع بتن

کد محصول :SL-NR660

 

SL-NR660

فوق روان کننده کسب مقاومت سريع يتن

Super-lubricating additive and concrete water suppressor

 

شرح محصول

اجزای اصلی تشکیل دهنده این افزودنی پلیمرهای مصنوعی هستند که قادرند آب اختلاط را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش داده و مقاومت بتن را به خصوص در سنین اولیه آن در حد چشمگیری افزایش دهند. SL-NR660 فاقد کلر می‌باشد.

 

کاربرد محصول

  • تولید بتن‌های توانمند
  • بتن پیش ساخته
  • بتن با نسبت آب به سیمان کم
  • در قالب‌های پیچیده و با تراکم آرماتور

 

مزایای محصول

 SL-NR660 امکان تولید بتن روان با نسبت آب به سیمان بسیار کم را فراهم می‌آورند. جدول شماره ۱ نمونه‌هایی از بتن با نسبت آب به سیمان کم را نشان می‌دهد. بتن حاوی SL-NR660 در مقایسه با بتن بدون افزودنی و با کارآیی یکسان از مقاومت بالاتری برخوردار است. افزایش آشکار مقاومت در سنین بعدی نیز باقی می‌ماند. گیرش اولیه و نهایی در مقایسه با بتن افزودنی تفاوت چندانی ندارد. بنابراین چنانچه نیاز به زمان حمل و یا کارهای تکمیلی بیشتر باشد استفاده از فوق روان کننده با خاصیت کندگیری مانند SL-NR660 پیشنهاد می‌گردد.

به دلیل کاهش نسبت آب به سیمان خواص دیگر بتن سخت شده نیز بهبود می‌یابد. مانند نفوذپذیری کمتر، انقباض و خزش کمتر و افزایش مدول الاستیسیته.

 

سازگاری

SL-NR660 با تمام سیمان‌های استاندارد سازگاری دارد. SL-NR660 به همراه Dezoair 220 افزودنی حباب ساز در جاهایی که پایداری در برابر چرخه‌های ذوب و یخ لازم است پیشنهاد می‌گردد.

 

مشخصات شیمیایی محصول

شکل ظاهری

مایع روان قهوه‌ای

وزن مخصوص

185/1 تا 195/1 گرم در سانتیمتر مکعب

هوای وارد شده

حداکثر ۱ درصد

مقدار کلر

فاقد کلر، بر اساس استاندارد انگلیسی ۵۰۷۵

مقدار نیتریت

فاقد نیتریت

 

 

روش استفاده محصول

SL-NR660 بایستی به همراه آب تنظیمی به مخلوط بتن گردد. زمان اختلاط بیشتری لازم نمی‌باشد، هرگز - SL-NR660 را با سیمان خشک مخلوط نمایید. در بتن‌های آماده می‌توان افزودنی را از طریق دریچه عقب میکسر به بتن اضافه نمود و حدود ۳ دقیقه و با سرعت ۱۰ دور در دقیقه بهم زده تا مخلوط یکنواختی به دست آید. چنانچه هدف از مصرف SL-NR660 کسب مقاومت‌های زیاد اولیه باشد، میزان آب بایستی به مقدار زیاد کاهش یابد.

 

مقدار مصرف محصول

SL-NR660 به طور معمول بین 8/0 تا 2/1 لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلوگرم سیمان استفاده می‌شود. مقادیر دیگر نیز با توجه به شرایط کار و نوع مصالح مصرفی ممکن است به کار گرفته شود.

اثرات مصرف اضافی

  • مصرف خیلی زیاد SL-NR660 منجر به نتایج زیر می‌گردد:
  • تأخیر در گیرش
  • افزایش جزئی در مقدار حباب هوا
  • کارآیی بیشتر

توزیع نمودن

SL-NR660 به همراه آب اختلاط اضافه می‌شود. تأثیر روان کنندگی بهتر و یا خاصیت کاهندگی آب بیشتر آن زمانی است که پس از اختلاط ۵۰ تا ۷۰ در صد آب به مخلوط اضافه گردد. افزودن این ماده به سیمان و یا مصالح خشک توصیه نمی‌شود.

 

استانداردها

ASTM C Type A, F BS 5075 Part 1+3

 

بسته بندی محصول

SL-NR660 در گالن‌های ۲۵ کیلوگرمی، بشکه‌های ۲۲۰ کیلویی و مخازن بزرگ عرضه می‌شود.

 

شرایط و عمر نگهداری

چنانچه در مکان سر پوشیده به دور از تابش مستقیم آفتاب و حرارت زیاد نگهداری شود، عمر مفید این ماده یکسال خواهد بود. عدم رعایت روش انبار داری مناب موجب آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن می‌گردد. برای آگاهی از روش انبارداری مناسب با بخش فنی مرکز بتن ایران تماس حاصل فرمائید.

 

نکات ایمنی

SL-NR660 محتوی هیچ ماده خطرناکی نمی‌باشد. برای آگاهی بیشتر به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تأییدیه فنی

تمام محصولاتی که توسط مرکز بتن ایران عرضه می‌گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می‌باشد.

همرسانی :