افزودنی رزین سنگ‌های مصنوعی

کد محصول :AC-RZ44

 

AC-RZ44

افزودنی رزین سنگ‌های مصنوعی

Synthetic stones resin additive

 

شرح محصول

رزین AC-RZ44 برای مصرف در تولید سنگ‌های مصنوعی، بتن آماده، کارخانه‌های بتن پیش ساخته و تولید بتن‌های توانمند که انتظار کسب مقاومت‌های زیاد و عملکرد خوب می‌رود طراحی شده است. AC-RZ44 فاقد کلر می‌باشد.

 

کاربرد محصول

خاصیت عالی پخش کنندگی سیمان توسط AC-RZ44، آن را تبدیل به افزودنی ایده آل برای سنگ‌های مصنوعی، صنایع بتن آماده و بتن پیش ساخته نموده است، به خصوص در طرحهایی که نسبت آب به سیمان خیلی کم است.

این خاصیت امکان تولید بتن‌هایی با مقاومت‌های اولیه و دراز مدت بسیار زیاد را فراهم می‌آورد که حاوی حباب کمتری بوده و در نتیجه بسیار فشرده می‌باشند. این ویژگی‌ها (نوسعه مقاومت) امکان صرفه جویی در انرژی عمل آوری با بخار در کارخانه‌های قطعات پیس ساخته را به وجود می‌آورد.

 

مزایای محصول

 • افزایش مقاومت فشاری در سنین اولیه و دراز مدت
 • افزایش مقاومت خمشی
 • مدول الاستیسیته بیشتر
 • بهبود چسبندگی به آرماتورها و فولاد
 • مقاومت بهتر در برابر کربناسیون
 • نفوذپذیری کمتر
 • مقاومت بهتر در برابر عوامل آسیب رسان محیطی
 • کاهش انقباض و خزش
 • دوام بیشتر

 

خصوصیات شیمیایی محصول

شکل ظاهری

مایع غلیظ

رنگ

زرد

وزن مخصوص

15/1 گرم در سانتیمتر مکعب

عدد قلیایی

5/6

حمل و نقل

در رده بندی غیر خطرناک

 

 

روش استفاده محصول

AC-RZ44 افزودنی آماده مصرف است و باید در زمان ساخت بتن اضافه گردد. تأثیر بهتر زمانی است که حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد آب مصرفی اضافه شده باشد، هرگز این محصول را به مصالح خشک اضافه نکنید. اختلاط کامل بایستی انجام شود و برای این منظور پس از افزودن AC-RZ44 به مدت ۶۰ ثانیه با دور تند مخلوط را هم بزنید.

 

مقدار مصرف محصول

مصرف متداول AC-RZ44 بین 2/0 تا 4/1 لیتر برای ۱۰۰ کیلوگرم سیمان (مواد سیمانی) می‌باشد. مقادر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشات کارگاهی مجاز می‌باشد.

 

بسته بندی

AC-RZ44 در گالن‌های ۲۲ کیلوگرمی، بشکه‌های ۲۲۰ کیلویی و مخازن بزرگ عرضه می‌شود.

 

شرایط و عمر نگهداری

AC-RZ44 بایستی در ظروف اصلی خود و در دمای 5+ درجه سانتیگراد نگهداری شود. در صورت یخ زدن می‌توانید آن را به آرامی گرم نموده و هم بزنید تا دوباره بازیافت شود عدم رعایت شرایط انبار داری مناسب ممکن است باعث آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن گردد. برای کسب اطلاع بیشتر از روش انبارداری مناسب با بخش فنی مرکز بتن تماس حاصل نمایید.

 

سازگاری

این محصول با هیچ ماده دیگری نباید مخلوط شود مگر توسط متخصصین مرکز بتن ایران تأیید شده باشد.

برای مخلوط‌های بتنی حاوی مواد زیر مناسب است:

 • میکروسیلیس
 • رنگ دانه‌های بتن
 • خاکستر بادی
 • سیمان‌های محتوی خاکستر سرباره کوره‌ها

 

عملکرد شیمیایی و رفتار

فوق روان کننده‌های متداول که به طور عموم بر پایه ملامین سولفونات و یا نفتالین فرمالدئید می‌باشند، در هنگام اختلاط جذب سیمان می‌شوند و در لحظات اولیه هیدارسیون سیمان، این گروه از پلیمرها بار منفی ذرات سیمان را افزایش داده و باعث پخش شدن آن‌ها می‌گردند که ناشی از خاصیت دافعه الکتریسیته ساکن می‌باشد.

AC-RZ44 با فوق روان کننده‌های متداول در عمل تفاوت می‌کند. بدین ترتیب که پایه این محصول پلی کربوکسیلیک اتر بوده و دارای زنجیره‌های جانبی ملکولی نیز می‌باشد. در شروع هیدراسیون همانند فوق روان کننده‌های متداول به کمک خاصیت افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیمان را به خوبی پخش می‌کند. در ادامه حضور زنجیره‌های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می‌گردند و کماکان آن‌ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه می‌دارند، این رفتار پدید آورنده بتنی روان با مقادیر آب بسیار کم می‌باشد.

 

نکات ایمنی

AC-RZ44 محتوی هیچ ماده خطرناکی نمی‌باشد. برای آگاهی بیشتر به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تأییدیه فنی

تمام محصولاتی که توسط مرکز بتن ایران عرضه می‌گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می‌باشد.

همرسانی :