افزودنی معدنی میکروسیلیکا (دوده سیلیسی)

کد محصول :AC-WS

 

AC-WS

افزودنی معدنی میکروسیلیکا (دوده سیلیسی)

Mineral Additive Microsilica (Silica Soot)

 

شرح محصول

 استفاده از میکروسیلیس در بتن ریزی‌های مجاور سواحل دریاها به طور جدیدی مورد توجه مهندسین ساختمان قرار گرفته است. به دلیل خصوصیات بارز پوزولانی میکروسیلیس، استفاده از آن جهت بهبود خواص مکانیکی و افزایش دوام بتن در کشورهای پیشرفته رو به افزایش است.

میکروسیلیس یک محصول فرعی از کوره‌های قوس الکتریکی در جریان تولید آلیاژهای فروسیلیس می‌باشد. این ماده با داشتن بیش از ۹۰ درصد سیلیس با حالت غیر کریستالی و به شکل ذرات بی نهایت ریز با قطر متوسط ۰٫۱ متوسط میکرون شدیداً پوزولانی است و برای استفاده به عنوان یک ماده سیمانی در بتن بسیار مناسب است و با استاندارد ASTM C1240 مطابقت دارد.

 

کاربرد محصول

  • اجرای بتن در سواحل دریا، اسکله‌ها و پل‌ها
  • ساخت بتن‌های با مقاومت بالا
  • ياخت بتن سدها، کانال‌ها، تونل‌ها، مخازن و منبع آب
  • کف سازی و نماسازی
  • ساخت بتنهای در معرض خوردگی

 

مزایای محصول

افزودن میکروسیلیس به مخلوط بتن باعث می‌گردد Sio2 فعال آن با محلول هیدروکسید کلسيم 2(Ca (OH آزاد موجود در منافذ موئین بتن ترکیب گردد و کریستال سیلیکات کلسیم نامحلول تولید نماید و در نهایت باعث تراکم ساختار خمیر سیمان و کاهش نفوذپذیری و افزایش مقاومت فشاری، الکتریکی، خمشی و کششی بتن، افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، کاهش مقابل توجه نفوذپذیری، جلوگیری از نفوذ یون کلر، سولفات‌ها و سایر مواد شیمیایی مخرب به داخل بتن گردد.

 

خصوصیات شیمیایی محصول

حالت فیزیکی

پودر پوزولان

رنگ

خاکستری روشن

وزن مخصوص

۲۵۰ گرم در سانتیمتر مکعب

شکل ذرات

کروی و غیر کریستاله (آمورف)

 

 

روش استفاده محصول

به میزان لازم در زمان ساخت بتن با اجزای خشک مخلوط کرده و سپس آب و فوق روان ساز به آن افزوده شود.

 

مقدار مصرف محصول

میکروسیلیس را می‌توان به نسبت ۵ تا ۱۰ درصد وزن سیمان به بتن افزود (با توجه به اینکه باعث افزایش مقاومت بتن می‌گردد جایگزین همان مقدار سیمان گردد) با توجه به اینکه میکروسیلیس خاصیت کاهندگی آب دارد حتماً می‌بایست به همراه یکی از فوق روان کننده‌ها استفاده گردد. در غیر این صورت باعث ترک خوردن بتن و کاهش کارائی و عدم تراکم بتن گردد.

 

استاندارد

ASTM C1240

 

بسته بندی

در کیسه‌های ۲۵ و ۴۰ کیلوگرمی و یا به صورت جامبوبک ۱ تنی

 

شرایط و عمر نگهداری

میکروسیلیس را به دور از سرما، گرما و رطوبت به مدت یکسال می‌توان نگهداری کرد. عدم توجه به روش انبارداری مناسب باعث آسیب دیدن محصول و یا کیسه آن می‌شود.

 

آنالیز

08/0 درصد

H20

5/0 درصد

Sic

3/0 درصد

C

4/96 درصد

Sio2

87/0 درصد

Fe2O3

32/1 درصد

Al2O3

49/0 درصد

Ca0

97/0 درصد

MgO

31/0 درصد

Na2O

01/1 درصد

K2O

16/0 درصد

P2O5

10/0 درصد

SO3

04/0 درصد

CL

 

 

نکات ایمنی

همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها، دهان، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را به مدت ۱۵ دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایدد. اگر به طور اتفاقی بلعیده شد، می‌بایست اقدامات پزشکی انجام شود، در ظرف‌ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه با انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

 

تأییدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط مرکز بتن ایران عرضه می‌گردند، مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می‌باشد.

همرسانی :